biserica.org:compendium:articole:viatacrestina:2006:NoI: Alegeri Reuniunea Doamnelor

VIAŢA CREŞTINĂ

2006– NO.1-3 (Ianuarie-Martie, 2006 ) – VOL. 49, ISSUE 1-3

Adunarea Generala A Reuniunii Doamnelor

5 Februarie 2006

Proces-Verbal al Sedintei

si alegerea functionarelor Reuniunii Doamnelor pe 2006

Duminica 5 februarie 2006, începând dela orele 12:30 pm, potrivit convoctarii, s-a tinut, în biserica, sedinta Adunarii Generale a Reuniunii Doamnelor “Sf. Constantin si Elena” a bisericii Ortodoxe Române Sfânta Treime, din Los Angeles, California, urmându-se ordinea de zi a scrisorii de convocare.

Potrivit Regulamentelor ARFORA, sedinta a fost prezidata de catre parintele paroh.

Sedinta a inceput cu Rugaciunea de Invocare rostita de Preotul Paroh Constantin Alecse.

S-a facut apelul nominal, 16 doamne prezente.

Motiune de aprobare a Procesului Verbal pe anul 2005 – d-na Sabina Popescu secondata de D-na Ana Birtoc si D-na Mariana Cadia. Votat 100%

Cuvant de multumire al Preotului Paroh catre Comitetul Reuniunii Doamnelor din anul precedent

Moment de reculegere in memoria D-nei Florica Rotaru

Rapoarte prezentate

D-na Getta Jercan, Presedinta Reuniunii Doamnelor a prezentat un sumar al raportului pe anul 2005. Cu aceasta ocazie a multumit tuturor celor care au sustinut activitati, grupului restrans care a ajutat la pregatirea parastaselor, la pregatirea meselor donate. Multumiri celor din Comitetul Fund Raising pentru activitatea depusa, in special celor care nu au avut functii si au participat cu atata daruire. Motiune de aprobare: D-na Ana Birtoc secondata de Daniela Cufuioti. Parintele Constantin multumeste D-nei Jercan pentru tot sacrificiul facut.

Raportul Casieriei - motiune de aprobare in forma prezentata la Adunarea General Parohiala, D-na Sabina Popescu sustinuta de D-na Mariana Cadia

Alegerea Comitetului pe Anul 2006:

Presedinte: D-na Getta Jercan propusa de D-na Ecaterina Literat, secondata de D-na Mariana Cadia si D-na Preoteasa Elena Alecse.

Vicepresedinte I: D-na Mariana Cadia, propusa de D-na Getta Jercan secondata de D-na Ana Birtoc.

Vicepresedinte II: D-na Ana Birtoc propusa de D-na Preoteasa Elena Alecse , secondata de D-na Getta Jercan.D-na Paula Ciocan propusa de D-na Ana Birtoc. secondata de Daniela Cufuioti; Funtie refuzata.

Secretar: Daniela Cufuioti propusa de D-na Ana Birtoc secondata de D-na Sabina Popescu.

Casier al Reuniunii: D-na Preoteasa Elena Alecse propusa de D-na Getta Jercan secondata de Mariana Cadia si D-na Sabina Popescu.

Controloare I: D-na Sabina Popescu propusa de D-na Getta Jercan secondata de D-na Preoteasa Elena Alecse si D-na Mariana Cadia.

Controloare II: D-na Nastaca Cociuban propusa de Daniela Cufuioti secondata de D-na Getta Jercan si D-na Ana Birtoc.

Cuvant de multumire D-nei Elena Popa Adomnicai pentru Bibliile donate.

Liasson intre Youth Ladies si Ladies Auxiliary: D-na Elena Adomnicai Popa propusa de Parintele Constantin Alecse secondat de D-na Ana Birtoc si D-na Ecaterina Literat.

1. Depunerea juramantului.

2. Rugaciunea de Incheiere.

În numele sedintei anuale si de alegere a noilor funtionare ale comitetului doamnelor pe anul 2006.

Pr. Constantin Alecse, Presedintele Adunarii

Daniela Cufuioti, Secretara Adunarii