biserica.org:compendium:articole:viata crestina:10-12/2006/Bible Bowl - Concurs de cunoştinţe biblice

BIBLE BOWL COMPETITION

CONCURS DE CUNOSTINTE BIBLICE

Sâmbata 2 decembrie 2006 a avut loc concursul pan-ortodox de cunostinte Biblice, organizat de Consiliul Clerului Ortodox din Sudul Californiei. Au participat 34 de echipe, ale multor Biserici Ortodoxe, din mai toate jurisdictiile. Echipa Bisericii noastre “Sf. Treime” a fost alcatuita din tinerii Dorian Serban Jr, Anda Serban si David Muntean , carora din suflet le multumim, si pe care îi felicitam din tot sufletul. Desi timpul de pregatire a fost destul de scurt, tinerii nostri s-au calificat pe locul #4.

Dorim sa multumim si pe aceasta cale organizatorilor concursului, precum si ipodiaconului Liviu-George Constantinescu responsabilul cu formarea si pregatirea echipei Bisericii noastre; precum si doamnele Agripina Serban, si Livia-Ecaterina Literat, prese-dinta Consiliului parohial care au aranjat transportarea tinerilor, si au însotit si sustinut moral tinerii participanti ai bisericii noastre. Mii de multumiri, si felicitari sincere.

Photo-albums 2006

Viaţa Creştină - alegeţi versiunea dorită