biserica.org:compendium:articole:viata crestina:2007:No X:directia-5.htm

ACTIVITATI CULTURALE

TIMISUL: Festivalul Romanesc dela Sf. Treime

Sâmbãtã 3 Noiembrie, 2007, dela orele 6:00-11:30 p.m.

Click on any pictures above for more details

Foto-album (slide-show) – Festivalul Romanesc din Los Angeles cu Ansamblul “Timisul”

Muzica populara romaneasca, muzica usoara, si dansuri traditionale romanesti, cu grupul de dansatori si orchestra “Timisul” (18 persoane), si renumitele interprete Mihaela Belciu si Carmen Popovici Dumbrava, veniti special de pe meleagurile românesti ca sa ne încalzeasca sufletele. Formatia artistica “Timisul” a performat in ultimii ani în concursuri internationale în Europa: Germania (unde a obtinut premiul I), Franta, Italia, Grecia si Bulgaria. Orchestra “Timisul” (8-10 persoane) – interpreteaza la o gama variata de instrumente: vioara, violoncel, acordeon, orga, taragot, saxofon, clarinet, ocarina, varietati, etc; iar dansatorii “Timisul” (6-8 perechi) vor interpreta dansuri populare romanesti din toate regiunile României.

www.biserica.org/Cultural/2007/festival/timisul.htm

Viaţa Creştină - alegeţi versiunea dorită