biserica.org:compendium:articole:viata crestina:NoI: Sfeştanii şi Sfinţiri de casă

VIAŢA CREŞTINĂ

2006– NO.1-3 (Ianuarie-Martie, 2006 ) – VOL. 49, ISSUE 1-3

Slujbe religioase

Sfestanii - BINECUVÂNTAREA CASELOR

BOBOTEAZA 2006

Am încercat sa vizitam casele marei majorităti a enoriasilor bisericii noastre în primele 2 luni (ianuarie si februarie, 2006), “lunile de Boboteaza”.

Din nefericire , însa , datorita distantelor geografice, si a altor servicii religioase si activitati administrative, nu am reusit sa vizitam toti credinciosii bisericii, fapt pentru care le cerem iertare si îngadunita. Cu toate acestea, mentionam faptul ca, la Boboteaza, au fost sfintite sute de locuinte ale enoriasilor bisericii noastre.

•  În ultimii patru (4) ani, în fiecare luna, consecutiv, fara exceptie, familia administratorilor bisericii noastre Ion si Nastaca Cociuban , au avut, LUNAR, fie Slujba Sfestaniei în casa, fie rugaciuni speciale de invocare, si multumita, în biserică, pentru sanatatea si buna-prosperitatea medicala a dlui Ion Cociuban, precum si molitfe pentru ajutorul lui Dumnezeu în tratamentul medical.

•  Familia dr. Danut si Andreea Dragoi , a oferit, atât acasa, cât si în biserica, rugaciuni speciale pentru sanatatea, si însanatosirea totala a dlui dr. Danut Dragoi, precum si sfestanie la casa.

SFESTANII:

26 ianuarie - Sfestanie la casa fam. Marian Serban

08 februarie - Sfestanie la casa: Alina si Cristian Goga

11 februarie - Sfestanie la casa dr. Mihaela Neagu

17 martie - Sfestanie la casa dnei Mirela Georgescu

22 martie - Sfestanie la casa: Nicolae/ Maria Comboianu

25 martie - Sfestanie la casa: Aurel si Vera Stoicof.

Cerem sincera iertare enoriasilor ce nu am reusit sa-i “cercetam”, la început de an nou, 2006.

Viaţa Creştină - alegeţi versiunea dorită