biserica.org:compendium:articole:viata crestina:no1-3/2008- Donatii pentru sanatate, IMO, etc...

VIAŢA CREŞTINĂ

2008 – NO.1-3 (Ianuarie-Martie, 2008 ) – VOL. 51, ISSUE 1-3

FOR GOOD HEALTH AND/IMO/BUILDING FUND DONATIONS

The parish office and the parish council of the Holy Trinity Romanian Orthodox Church wishes to thank the generous donors who made the donations “For the good health of…”, “IMO…” “To the building Fund…”:

The family of: Barbu & Adriana Cristescu, pentru sanatatea familiei

$ 100.00

The family of: Barbu & Adriana Cristescu, IMO parintilor Marius Eugeniu si Felicia

$ 200.00

Familia Adrian si Cristina Adrian din Las Vegas a donat la finele anului 2006 la fondul de constructie al Bisericii Sfanta Treime suma de $ 200.00 in amintirea raposatilor Hortense, Angel si Dan Rosescu. Multumind donatorilor, rugam pe Bunul Dumnezeu sa'i odihneasca pe cei raposati, in memoria carora s-a facut donatia.

$ 300.00

The family of: Paul C. & Wendy Levin-Johnsen for their good health

$ 500.00

The family of: George & Stela Tasu, pentru sanatatea familiei

$ 12,000.00

The family of: Mrs. Ecaterina Livia Literat, IMO husband Radu Literat

$ 12,500.00

The family of: Mrs. Maria Pincu, IMO husband Traian Pincu

DONATII DE OBIECTE SFINTE

SI ALTE DONATII

Dorim ca sa multumim si pe aceasta cale urmatoarelor familii care au donat bisericii obiecte sfinte si de colportaj bisericesc, precum si alte donatii:

•  Mama Ioana Matei, dipreuna cu familie Dan Platt/Paula Matei-Platt , si Leotina Matei Himber un frumos set de Icoane Preaznicale (Mantuitorul si Maica Domnului);

•  Dl Mihai Daniel Orita , un set de icoane praznicale din argint (Icoana Mantuitorului si Icoana Maicii Domnului);

•  Doamna Silvia Hotaranu , o icoana veche, de argind cu Maicuta Domnului, în memoria mamei Filofteea Hotaranu;

•  Dl Vasile Rotaru, Mariana Cadia si întreaga familie, un set de vesminte si acoperaminte Sfinte pentru Sfantul Altar, si în biserica, IMO dnei Florica Rotaru;

•  Familiile Ioan si Nastaca Cociuban ; si separat Alex si Ioana Munteanu , care au donat cele 2 displaiuri cu Sfanta Cruce, la Ziua Crucii, duminica a III-a din Postul Mare;

•  Fam. Dlui Ion Anton , care a donat costul mesei din 30 Martie (comemorarea Unirii Basarabiei cu Patria Mama), precum si o donatie de $ 500.00 IMO tuturor raposatilor familiei. Tuturor de multumim.